Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
08.11.2012

ІНФОРМАЦІЯ про результати роботи правоохоронних органів Тернопільської області у сфері запобігання і протидії корупції за 9 місяців 2012 року

На виконання вимог Президента України та Генерального прокурора України щодо посилення протидії корупції у всіх сферах, прокуратурою області вжито низку організаційно-практичних заходів до підвищення ефективності роботи на цьому напрямі.
Стан протидії злочинності та корупції двічі обговорено на координаційних нарадах керівників правоохоронних органів області. Проведено спільне засідання колегій прокуратури області та УМВС України в області з цих питань. Перевірено роботу спеціально уповноважених органів у сфері протидії корупції та на виявлені порушення внесено документи прокурорського реагування. За наслідками їх розгляду 4 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Вжитими заходами вдалося посилити боротьбу з хабарництвом. Із порушених з початку року 55 кримінальних справ про корупційні злочини, більша половина (33) про хабарництво. За скерованими до суду кримінальними справами до відповідальності притягнуто 60 осіб.
При цьому основну увагу правоохоронців зосереджено на викриття корупції серед посадовців вищих ланок органів державної влади і управління, контролюючих та правоохоронних органів, керівників навчальних закладів та установ охорони здоров’я.
Зокрема, працівниками міліції викрито начальника відділу містобудування, архітектури, індустрії будівельних матеріалів райдержадміністрації, який вимагав та одержав хабара в сумі 1000 доларів США за видачу містобудівних умов і обмеження забудови земельної ділянки. Винну особу судом засуджено та позбавлено рангу державного службовця.
Завершується судом розгляд кримінальної справи щодо начальника одного з районних управлінь Держкомзему, який за попередньою змовою з посередником,  вимагали та отримали від громадян хабара в сумі 21 тисяча доларів США за сприяння у виділенні земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею понад 5 га. Підсудні перебувають під вартою.
За незаконне збагачення на суму 10 тисяч доларів США та перевищення влади засуджений сільський голова, який отримав ці кошти від приватного підприємця за укладення договору оренди земельної ділянки для розробки кар’єру.
Постановлено судом вирок у справі стосовно першого заступника голови Підволочиської райдержадміністрації, який шляхом вимагання одержав від приватних підприємців кошти в сумі 2500 доларів США як хабар за сприяння у наданні в оренду земельних ділянок загальною площею понад 10 гектарів на території району для ведення садівництва. Винну особу судом позбавлено права займати керівні посади строком 3 роки, а також позбавлено рангу державного службовця. Посадовець звільнений із займаної посади.
Серед притягнутих до кримінальної відповідальності також 10 державних службовців, в тому числі 2 службовці підрозділів обласної державної адміністрації, 2 заступники голів районних адміністрацій, 4 правоохоронці, в тому числі заступник начальника одного з райвідділів міліції, 3 депутати місцевих рад, 2 інспектори органів цивільного захисту, керівні працівники контролюючих служб, 20 керівників органів місцевого самоврядування.
На даний час розслідуються кримінальні справи стосовно одного з працівників УБОЗ УМВС України в області, який у змові зі спільником шляхом обману та зловживання службовим становищем заволоділи коштами приватного підприємця в сумі 12 тисяч гривень,  а також щодо керівника підрозділу митниці за вимагання та одержання хабара від бізнесмена у такій же сумі.
Зорієнтовано зусилля правоохоронців на викриття фактів корупції у соціально-важливих сферах. Виявлено 19 злочинів у бюджетній системі, 11 – у сфері земельних відносин, 5 – у сфері охорони довкілля, 4 – в системі агропромислового комплексу.
Проведено роботу з метою забезпечення права громадян на доступність вищої освіти. Виявлено 5 фактів хабарництва керівниками освітніх установ
Так, на розгляді суду перебуває кримінальна справа щодо керівника одного з професійно-технічних училищ, який за хабар у сумі 450 доларів США пообіцяв сприяти у вступі абітурієнту до цього училища. На лаві підсудних перебуває проректор одного з приватних навчальних закладів. Уже засуджені судом завідувач кафедри та декан факультету Тернопільських вузів, які  за хабарі сприяли у допуску студентів до захисту дипломних проектів.
 Приділена увага протидії корупції у закладах охорони здоров'я.
Зокрема, викрито голову міжрайонної медико-соціальної експертної комісії, який систематично одержував від громадян хабарі в сумах від 500 до 1000 грн. за сприяння у встановленні групи інвалідності. У цій справі судом постановлено обвинувальний вирок. 
Вживаються заходи з протидії корупції у приватному секторі. З початку року виявлено 2 факти комерційного підкупу керівників юридичних осіб приватного права, а також 3 факти зловживання повноваженнями посадовими особами приватних фірм, які корупційними діями привласнювали бюджетні кошти. Кримінальні справи щодо цих осіб направлені до суду.
На стадії досудового слідства забезпечено повернення понад 80% заподіяних збитків. Накладено арешт на майно обвинувачених на суму понад 790 тисяч гривень, пред’явлено позовів до осіб, які їх вчинили, на суму понад 180 тисяч гривень.
Стан протидії корупції адміністративно-правовими засобами
Підвищено ефективність роботи щодо протидії адміністративно-караній корупції. Складено 69 протоколів про корупційні діяння, з яких третину прокурорами. До відповідальності притягнуто 60 осіб.
Серед притягнутих до адміністративної відповідальності за корупцію 8 державних  службовців, в тому числі голова однієї з райдержадміністрацій, 6 працівників міліції, 3 працівники органів податкової служби, службовець кримінально-виконавчої системи, екологічні та податкові інспектори, лісники та посадовці органів ветеринарної медицини, а також ряд керівників органів місцевого самоврядування, посадовці юридичних осіб публічного права.
Притягнуто до відповідальності голову однієї з райдержадміністрацій, який, працюючи на вказаній посаді, будучи державним службовцем, одночасно був засновником приватного підприємства, чим порушив встановлені законом обмеження щодо сумісництва та заняття підприємницькою діяльністю. Правопорушника звільнено з займаної посади.
Виявлене корупційне правопорушення, вчинене інспектором дорожньо-патрульної служби, який одержав неправомірну вигоду в сумі 1700 грн. за не притягнення до відповідальності особи за порушення правил дорожнього руху. Судом працівника міліції визнано винним.  
Факти адміністративної корупції виявлені у бюджетній (12), земельній (7) сферах, АПК (4), у сфері освіти (4), охорони довкілля (4).
Виявлено 3 факти, пов’язані з порушенням вимог щодо прозорості інформації (ст. 212-3 КУпАП) та отриманням неправомірної вигоди.
Зафіксовано 14 фактів порушення вимог фінансового контролю щодо осіб, які не подали декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.
На незаконні судові рішення про закриття адміністративних справ, внесено 6 протестів, із яких 2 задоволені.
Забезпечено повне відшкодування збитків, заподіяних адміністративними корупційними правопорушеннями.
Вживаються заходи щодо звільнення осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення. З початку року вже 28 посадовців звільнено з займаних посад.
З метою запобігання корупційним проявам, прокурорами внесено 64 документи реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 39 осіб.
Запобігання і протидія корупції Генеральним прокурором України визнана одним із приоритетних напрямів діяльності органів прокуратури, а тому стан цієї роботи перебуває на постійному контролі прокуратури області.
 
Відділ нагляду за виконанням законодавства
у сфері запобігання і протидії корупції
та досудовим слідством
прокуратури області
Приєднані файли:
ІНФОРМАЦІЯ.doc

кількість переглядів: 75290