10.10.2013

Реформування слідства – вимога часу

Про оптимізацію структури слідчих підрозділів органів прокуратури Тернопільської області йшлося на колегії відомства, що відбулась 10 жовтня 2013 року під головуванням прокурора області Геннадія Мовчана

   У засіданні колегії взяли участь заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк, начальник відділу наукового забезпечення організації роботи та управління в органах прокуратури Національної Академії прокуратури України Анатолій Мудров, прокурори районів, міста Тернополя, керівники структурних підрозділів апарату прокуратури області.
   Як відзначив Геннадій Мовчан, розширене засідання , на якому обговорено проблеми реформування слідства, відбулося 3 жовтня 2013 року у Генеральній прокуратурі України, рішенням якого затверджено пропозиції щодо зміни у структурі і штатному розписі слідчих органів прокуратури України відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу.
   Адже з часу прийняття Конституції України, виконання функції досудового розслідування набуло тимчасового характеру, а правове регулювання неодноразово змінювалось. З прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу визначено чіткі часові межі остаточної реформи слідства -- не більше п‘яти років з часу набуття ним чинності.
    Виходячи з вимог Кримінального процесуального кодексу, система слідчо-наглядових підрозділів буде базуватись на двох принципах :
    1) ліквідація слідчих посад у міськрайпрокуратурах та об‘єднання слідчих підрозділів в областях,
   2) розмежування слідчої діяльності та процесуального керівництва. Такий підхід максимально наближає існуюче співвідношення слідчих та наглядових підрозділів до моделі, запровадження якої об‘єктивно вимагає новий Кримінальний процесуальний кодекс .
   У нашій області з огляду на зменшення навантаження , уже на початку року ініційовано ліквідацію 10 посад слідчих прокуратур районного рівня. Відповідні посади залишались лише у 9 районах та місті Тернополі. Як показала практика, рішення про зменшення штату слідчих себе виправдало, адже зменшилась кількість проваджень, що розслідувались органами прокуратури, відповідно до вимог чинного законодавства. За таких обставин, достатньо обґрунтованим є рішення про створення єдиного слідчого підрозділу у апараті прокуратури області у кількості 10 працівників, здатного розслідувати злочини своєї підслідності на території Тернопільської області.
    З метою забезпечення об’єктивності та принциповості нагляду за досудовим розслідуванням переглянуто систему підрозділів, якими здійснюється процесуальне керівництво, створено управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури області.
    Рішенням колегії визначено ряд заходів щодо забезпечення ефективності організації роботи в умовах структурних змін слідчо-наглядових підрозділів органів прокуратури.
   Прес-служба прокуратури Тернопільської області

кількість переглядів: 1824