Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
11.04.2024

До 11 років позбавлення волі за пособництво державі-агресору засуджено жителя Херсонщини, який забезпечував їжею та житлом окупантів

За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури жителя с. Князе-Григорівка Каховського району Херсонської області засуджено до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна за пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Також його позбавлено на 15 років права обіймати посади в органах державної влади й місцевого самоврядування, правоохоронних органах та в органах, що надають публічні послуги.

Прокурор довів у суді, що громадянин України з квітня по липень 2022 року допомагав державі-агресору та її збройним формуванням на території тимчасово окупованого села Князе-Григорівка Херсонської області. Він добровільно сформував список людей з числа проукраїнськи налаштованих осіб, з метою попередження руху опору у селі. Також повідомив російському військовому про місце проживання військовослужбовця Збройних Сил України, учасника АТО/ООС та про наявність у нього легкового автомобіля, щоб конфіскувати для потреб окупантів.
Засуджений систематично забезпечував окупаційні війська держави-агресора їжею й надавав їм власний будинок для відпочинку.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.
Пресслужба Тернопільської обласної прокуратури

кількість переглядів: 276