Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
25.01.2024

На Тернопільщині викрито злочинну організацію, 6 учасників якої виготовляли й розповсюджували наркотики в Україні та за її межами

За процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозри 6 учасникам міжрегіональної злочинної організації, які здійснювали виробництво й розповсюдження психотропних речовин на території України та до країн Європейського Союзу (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 305, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 307, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 311 КК України).

За даними слідства злочинна організація діяла у Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій, Київській областях та Республіці Польща, виробляючи та розповсюджуючи психотропні речовини на території України та в країни Європейського Союзу.
ЇЇ учасники виготовляли у нарколабораторіях психотропні речовини, які доставляли клієнтам поштою, через Інтернет-магазини в Телеграм-каналах та шляхом закладок у різних населених пунктах. За попередніми підрахунками щомісячний прибуток від незаконної діяльності наркоторговців становив понад 20 млн грн. Правоохоронці викрили й знешкодили злочинну організацію.
Проведено 34 санкціонованих обшуки, у тому числі за місцем розташування двох нарколабораторій, що здійснювали виробництво психотропних речовин. Під час обшуків вилучено: 5 кг «Альфа-PVP», 2 кг канабісу, 600 закладок із вмістом амфетаміну, лабораторне обладнання для виготовлення психотропних речовин, близько 500 л прекурсорів, понад 200 тис грн, 4 автомобілі, 40 мобільних телефонів, комп’ютерну техніку, банківські картки.
У порядку ст. 208 КК України затримано 2 співорганізаторів, які створили та здійснювали безпосереднє керівництво злочинною організацією, 4 виконавців, які виготовляли, розфасовували й збували психотропні речовини.
Вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
Заходи з викриття злочинної організації здійснювались спільно зі слідчими СУ ГУНП в Тернопільській області, за оперативного супроводу працівників Управління боротьби з наркозлочинністю ГУНП та УСБУ в області.
Пресслужба Тернопільської обласної прокуратури
 

кількість переглядів: 552