Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
02.01.2023

До 9 та 7 років позбавлення волі засуджено учасників організованої групи за шахрайство, через яке 9 осіб на Тернопільщині втратили понад 1 млн грн

За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури Тернопільським міськрайонним судом засуджено до 9 та 7 років позбавлення волі 2 учасників організованої групи, які впродовж 2019 – 2020 років шахрайським способом заволоділи грошовими коштами та майном потерпілих осіб похилого віку (ч. 2, 3, 4 ст. 190, ч. 1 ст. 353  КК України).

Встановлено, що організована група з 3 осіб - жителів сусідніх областей, діяла у Тернополі за чітким планом. Перед вчиненням злочину обвинувачені приїжджали в м. Тернопіль, телефонували вночі до потерпілих, представляючись працівниками поліції. Під час телефонної розмови, використовуючи ефект несподіванки, вони повідомляли про вчинення їх родичами ДТП, в результаті якої потерпілий від дорожньо-транспортної пригоди начебто перебуває у лікарні. Надалі, шахраї  пропонували швидко передати їм певну суму  за не притягнення до кримінальної  відповідальності родичів. Потерпілі, здебільшого люди  похилого віку, були впевненими, що обвинувачені дійсно є працівниками правоохоронних органів й  передавали їм гроші. 
В суді підтверджено 9 фактів злочинної діяльності організованої групи на загальну суму понад 1 млн грн.
Кримінальне провадження щодо третього учасника групи перебуває на судовому розгляді.
Пресслужба Тернопільської обласної прокуратури
 
 

кількість переглядів: 869