31.07.2020

Підбито підсумки роботи органів прокуратури Тернопільської області у першому півріччі 2020 року

Під головуванням прокурора області Петра Бойка відбулася оперативна нарада, на якій обговорено результати роботи органів прокуратури області у першому півріччі 2020 року, визначено заходи, спрямовані на підвищення ефективності їх діяльності на наступний період.

 У роботі наради взяли участь перший заступник та заступники прокурора області, керівники структурних підрозділів апарату прокуратури області, керівники місцевих прокуратур та їх заступники.
 Спільними зусиллями апарату прокуратури області та місцевих прокуратур у першому півріччі 2020 року вдалося досягнути певних позитивних результатів на пріоритетних напрямах роботи, зокрема у викритті та розслідуванні кримінальних правопорушень, застосуванні заходів представницького характеру, при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру.
 Завдяки активному застосуванні прокурорами координаційних повноважень в області спостерігається спад облікованих кримінальних правопорушень, у тому числі тяжких, а також за категоріями: проти життя та здоров’я особи, громадської безпеки, безпеки руху та експлуатації транспорту. Зменшилось число смертельних ДТП.
 Проведено роботу щодо викриття та розслідування злочинів у бюджетній системі сферах, земельних відносин, незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, службової діяльності, в тому числі фактів хабарництва.
 Процесуальними керівниками до суду скеровано майже 1400 обвинувальних актів, клопотань про застосування примусових заходів медичного характеру та про звільнення осіб від кримінальної відповідальності.
 Результатом підтримання прокурорами публічного обвинувачення стало ухвалення судами понад п’яти сотень обвинувальних вироків, з яких більше двох сотень – на підставі угод.
 Поряд із позитивними результатами роботи, у другому півріччі слід продовжити роботу щодо вирішення проблемних питань прокурорської діяльності, забезпечення виконання визначених законодавством функцій.
 Як відзначив прокурор області, найближчим часом необхідно зосередитись на координації діяльності правоохоронних органів щодо протидії злочинності, визначенні з цією метою конкретних узгоджених заходів та забезпеченні якісного контролю за їх виконанням.
 Керівникам місцевих прокуратур наголошено на необхідності підвищення вимогливості до підпорядкованих працівників та забезпеченні належної роботи очолюваних колективів, оскільки відновлення довіри до органів прокуратури є ключовим аспектом, а результатом діяльності повинно стати реальне поновлення порушених прав громадян та захисту інтересів держави.
 На проблемних питаннях у роботі органів прокуратури зосередили увагу перший заступник прокурора області Микола Голомша та заступники прокурора області Олександр Божко, Михайло Савка та Юрій Табака.
 Керівники місцевих прокуратур, їх заступники надали пояснення щодо проблемних питань діяльності та шляхів їх вирішення.
 
Прес-служба прокуратури Тернопільської області


кількість переглядів: 467