11.02.2021

Членкиня виборчої комісії, що проголосувала за 4 чужими бюлетенями, впродовж 5 років не зможе працювати у виборчій комісії

Теребовлянською місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальних провадженнях за ч.3 ст. 158-1 КК України стосовно членкині виборчої комісії, яка під час проведення місцевих виборів отримала 4 чужі виборчі бюлетені і незаконно проголосувала замість інших осіб.

Розслідуванням встановлено, що 25 жовтня 2020 року під час проведення місцевих виборів, одна з представниць виборчої комісії, під час відвідування виборців з метою голосування за місцем їх проживання у с. Ласківці Теребовлянського району Тернопільської області, незаконно отримала 4  виборчі бюлетені для голосування у виборах Теребовлянського міського голови. Жінка взяла бюлетені і проголосувала замість виборців-жителів цього села, які на час проведення виборів не перебували по місцю свого проживання. Слідством з’ясовано, що особи, замість яких проголосувала членкиня виборчої комісії, 25 жовтня перебували у лікувальному закладі та у родичів в населених пунктах як Тернопільської області, так і за її межами.
 Теребовлянський суд ухвалив вирок, за яким особу визнано винною та призначено їй покарання за ч.3 ст. 158-1 КК України у виді позбавлення волі на строк п’ять років з додатковим покаранням - позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років. Від відбування основного покарання її  звільнено судом на підставі ст. 75 КК України.

Пресслужба Тернопільської обласної прокуратури


кількість переглядів: 440