Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
12.06.2024

Судитимуть директорку школи Бердянського району за впровадження російських стандартів освіти на тимчасово окупованій території України

Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо директорки навчально-виховного закладу у селі Зеленівка Бердянського району Запорізької області, обвинуваченої у вчиненні дій, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, громадянка України, жителька с. Зеленівка Бердянського району у вересні 2022 року погодилися співпрацювати з окупаційною владою.
Обвинувачена стала директором у новоствореному країною-агресором навчальному закладі «Зеленовская средняя общеобразовательная школа».
Працюючи на посаді керівника школи, вона спонукала учнів та їх батьків до навчання за російськими стандартами освіти, заохочувала батьків учнів грошовою винагородою в розмірі 5 тисяч рублів за умови згоди їх дітей навчатись за російськими програмами.
Через низький рівень відвідування учнями школи директорка, за допомогою органів соціального захисту окупаційної влади, чинила тиск на батьків школярів, погрожуючи подальшим позбавленням батьківських прав.
Впроваджуючи навчальні плани на 2022-2023 роки за стандартами освіти рф освітянка організовувала та змушувала учнів школи брати участь у культурно-розважальних заходах, присвячених державним святам рф, виконувати гімн країни-агресора, поширювала її наративи, залучаючи до цього проросійські громадські організації.
Завершено досудове розслідування, що здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.
Пресслужба Тернопільської обласної прокуратури

кількість переглядів: 118