04.11.2022

На Монастирищині земля на майже 1 млн грн, передана чоловіку керівниці сільради в умовах конфлікту інтересів, знову належатиме громаді

Суд задовольнив позов Бучацької окружної прокуратури про скасування рішень сільської ради та повернення трьох земельних ділянок громаді на території Монастириської ОТГ Чортківського району.

Прокурори встановили, що вказані земельні ділянки вартістю майже 1 млн грн передано у приватну власність жителю одного із сіл Монастириської ОТГ.  Проте рішення сільської ради, на підставі яких місцевий житель отримав три ділянки землі, були  прийняті в умовах реального конфлікту інтересів.  У голосуванні за надання земельних ділянок для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель у приватну власність брала участь та проголосувала «за» дружина заявника - секретар сільради, яка одночасно виконувала обов’язки керівника органу місцевого самоврядування. Відтак прокуратура подала позов до суду.
До речі, керівниця органу місцевого самоврядування, яка голосувала за виділення трьох земельних ділянок  своєму чоловікові, вже притягнута судом до відповідальності  за вчинення вищевказаних правопорушень, пов’язаних з корупцією.  
Пресслужба Тернопільської обласної прокуратури

кількість переглядів: 525