18.03.2021

Відсутність права в'язнів на своєчасний лікарський огляд та лікування прирівнюється до тортур

Обласною прокуратурою приділяється постійна увага питанням медичного обслуговування в’язнів.

    Так, під час проведення перевірки з цих питань з’ясовано, що у КНП «Збаразька центральна лікарня» Збаразької міської ради  та КНП «Чортківська центральна міська лікарня» Чортківської міської ради фактично не утворено лікарсько-консультативні комісії для проведення у разі потреби медичних оглядів засуджених до позбавлення волі.
    Відсутність комісій позбавляє можливості засуджених, які захворіли  тяжким захворюванням, що перешкоджає подальшому відбуванню покарання на проведення своєчасного лікарського огляду з даного приводу та подання до суду відповідних документів для звільнення їх за хворобою в порядку, передбаченому ст. 84 КК України.
    Таке порушення прав засуджених на охорону здоров’я Європейським судом з прав людини трактується як тортури.
На усунення виявлених порушень головним лікарям зазначених закладів охорони здоров’я внесено вказівки з вимогою створити відповідні комісії  та внести зміни до Положень про ЛКК, передбачивши медичний огляд засуджених з метою встановлення наявності (відсутності) захворювання, що перешкоджає подальшому відбуванню покарання, за результатом якого складати висновок відповідної форми.

кількість переглядів: 206